به گزارش آژانس رفاه عمومی از بابل، علی تبار با بیان اینکه روستا مبدا۹۰درصد تولیدات کشاورزیست وروستاییان وتامین آب شرب سالم آنها به عنوان تولیدکنندگان بخش کشاورزی و دامپروری یکی از شاخص های رفاه این عزیزان زحمتکش است، اظهارداشت: مشکل آب آشامیدنی از مشکلات پررنگی بود که بخش گتاب درگذشته با آن مواجهه بوده است و درحال حاضر با اجرا و تکمیل پروژهای آبرسانی این مشکل بزودی حل خواهد شد تا دسترسی تمام روستاییان به به آب آشامیدنی سالم تسهیل شود.

وی با اشاره به اینکه تامین آب شرب سالم در برخی از روستاهاجدای از رفاه روستاییان حتی نقش زیادی در پیشرفت گردشگری آن منطقه خواهد داشت، افزود : ما در بخش گتاب روستاهایی داریم که به عنوان روستاهای هدف گردشگری محسوب می شوند و تکمیل پروژه های آب رسانی نقش زیادی در جذب گردشگر داشته است چون یکی از مباحث مهم برای گردشگران تامین آب سالم برایشان است

بخشدار گتاب با مثال زدن روستای بالا مرزناک به عنوان نمونه دربحث گردشگردی، تصریحکرد: روستای بالا مرزناک درضلع جنوبی بخش گتاب قراردارد که با داشتن ۴۴۴مشترک آب توانسته به عنوان یک منطقه جنگلی امکانات رفاهی را با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال و تامین آب با اصلاح ۱۲ کیلومتر شبکه آبرسانی که ۹ کیلومتر آن با اعتباری بالغ بر۱۲ میلیارد ریال اجرا شده و ۳ کیلومتر باقی مانده آن بزودی اجرایی خواهد شد را با موفقیت انجام دهد.

علی تبار بیان کرد: بخش گتاب طبق آماررسمی سال ۱۳۹۵ دارای ۴۷۵۴نفر جمعیت دارد و که شامل ۵۰روستا ویک شهرکه برای تامین آب روستاییان عزیز۸مجتمع آبرسانی در بخش داریم که از این تعداد ۷مجتمع روستایی و یک مجتمع شهری است.

وی گفت: مکان های روستایی شامل مجتمع گل چوب ، دونه سر ، بالاسرست ، آهنگرکلا ، کشتلی ، زعفران کلا، درزی کلا و چند روستا هم به صورت تکی دارای شبکه آب رسانی مانند روستای بالا مرزناک هستند .

بخشدارگتاب با تاکید براینکه چه مجتمع ها وچه مخازن تک روستاها هدفشان تامین آب وکاهش مشکل جدی آب در برخی روستاها گفت: به طور مثال در مجتمع درزی کلا که شامل ۸روستا می شود بیش از ۳۵۰۰مشترک داریم که در گذشته برای تامین آب مشکلات جدی داشتند و درحال حاضربا اعتبار۲۰میلیارد ریالی با استفاده از مخزن ۵۰۰مترمکعبی در روستای سوربن که ابنیه مخزن کامل شده و اتاقک کلرزنی و ایستگاه پمپاژکه تا الان اجرا شده و برای تکمیل طرح نیاز به ۳کیلومتر خط انتقال از محل تامین آب شهری به مخزنیم و در حال حاضر درپی گرفتن مجوز های لازم از راهداری برای حفاری محور شهید صالحی برای مسیر خط انتقال آب وجاگذاری لوله هستیم.

وی بابیان اینکه دو تک روستای دیگر در بخش هم جهت تامین آب در حال اجرای و تکمیل پروژه آبرسانی اند گفت: روستای نجار کلا با اعتبار۲میلیارد ریالی طی بازدید های مکررهم وپیگیری های مستمر ۹۰درصد کارانجام شده و پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است .

علی تبار خاطرنشان کرد: روستای دیگر روستای شیرسوار است که با تامین لوله از آب و فاضلاب این روستا به مجتمع آبرسانی دونه سر با ۱۰۰۰مترلوله رفت و برگشت وصل خواهدشد و با تعیین پیمانکار مشکل تامین آب روستا به زودی حل میشود .

وی گفت: در راستای تامین آب همچنین یک حلقه چاه عمیق در روستای آخوند بابا که سلامت آبش مشخص شده به مخزن آب گلچوب متصل می شود و طبق قول آب وفاضلاب در دو مجتمع آبرسانی آهنگرکلا و گلچوب دوتا مخزن هوایی در آینده ایی نزدیک مستقر خواهدشد و در متجمع کشتلی نیز فیلتر مخزن از محل اعتبار توسعه ومرمت بازسازی خواهدشد.

بخشدار گتاب با ابراز خرسندی از روند پیشرفت پروژه های بخش اظهارداشت؛ پروژه های آبرسانی بخش گتاب از پروژهای مهم شهرستان است و پروژه ۸روستای درزی کلا که مخزنش در روستای سوربن است جز ۳ پروژه شاخص معرفی شده درسطح شهرستان می باشد که در دستور کار ضروری قرار دارد.