به گزارش آژانس رفاه عمومی به نقل از ایلنا، مسعود امامی یگانه در بازدید از دو واحد صنایع تبدیلی سیب زمینی در اردبیل عنوان کرد: با توجه به اینکه شهرستان اردبیل یکی از قطب‌های تولید سیب زمینی در کشور است لذا نیاز است برای جلوگیری از خام فروشی و ایجاد اشتغال، واحدهای صنایع تبدیلی محصول سیب‌زمینی در اردبیل توسعه یابد.

وی افزود: واحد تولید فرنچ فرایز با تنوع تولید و عرضه به تمام نقاط کشور و صادرات این محصول فرآوری شده نقش خوبی در جلوگیری از خام فروشی محصول سیب زمینی و ایجاد اشتغال در شهرستان دارد.

فرماندار شهرستان اردبیل ادامه داد: در حال حاضر در این واحد برای ۱۸۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شده است.

امامی یگانه بر راه اندازی فاز دوم این واحد صنایع تبدیلی در اردبیل تاکید کرد و گفت : حمایت های لازم برای راه اندازی این مجموعه صورت می گیرد.

وی ظرفیت واحد دیگر صنایع تبدیلی محصول سیب زمینی را در تولید پودر سیب زمینی و سایر محصولات مواد غذایی مرتبط مطلوب ارزیابی کرد و افزود: این واحد نیز تاثیر بسزایی در ایجاد اشتغال در شهرستان، رونق اقتصادی و جلوگیری ازخام فروشی سیب زمینی داشته است.

فرماندار شهرستان اردبیل از تسهیل روند صادرات محصول سیب زمینی اردبیل خبرداد و گفت: با پیگیری مسئولان استان و نمایندگان منطقه در مجلس دغدغه‌های سیب‌زمینی کاران منطقه در فروش و صادرات محصول برطرف شده است.