به گزارش آژانس رفاه عمومی به نقل از ایلنا، در اطلاعیه اداره کل مدیریت بحران استان مازندران آمده است: بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان، مبنی بر شکل گیری و سپس تقویت جریانات سرد و مرطوب شمالی و عبور امواج در تراز میانی جو از بعدازظهر شنبه ۱۷ آبان تا آخر وقت روز یکشنبه ۱۸ آبان شاهد بارش متناوب باران (گاهی به صورت رگباری)، کاهش دما، وزش باد نسبتاً شدید موقتی، رعد و برق، بارش برف در مناطق مرتفع سردسیر و مواج شدن دریای خزر در سطح استان خواهیم داشت.

از همین رو احتمال آبگرفتگی در نیمه غربی استان، مه آلود شدن و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود لذا به کلیه هم استانی‌های عزیز و مسافرین محترم توصیه می‌شود:

۱- رانندگان محترم با توجه به لغزندگی جاده‌ها و کاهش شدید در محور‌های کوهستانی ضمن اطلاع از مسیر با احتیاط کامل و سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

۲- دامداران و ساکنین بومی، دام‌های خود را به دور از ارتفاعات، دره‌ها و دهانه مسیل‌ها و در مناطق امن نگهداری کنند.

۳- با توجه به پیش‌بینی بارش و وقوع رعد و برق در دامنه‌ها و ارتباط استان، از توقف و برپایی چادر در حاشیه دره‌ها و مسیل‌ها، کوه پیمایی، طبیعت گردی و تردد در مسیل ها، ارتفاعات و فضای باز جداً خودداری شود.

۴- شهرداران و دهیاران، به دلیل پیش‌بینی و احتمال آبگرفتگی در معابر و شهر‌های ساحلی و جلگه‌ای، تمهیدات و اقدامات لازم را در این خصوص به عمل آورند.

۵- به کلیه دستگاه‌های امدادی و خدماتی توصیه می‌گردد ضمن آماده سازی تجهیزات و ماشین‌آلات، آمادگی لازم جهت هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی، همچون گذشته را داشته باشند.