به گزارش آژانس رفاه عمومی از ساری به نقل از فارس، رسول علی‌اصغرپور درباره مهمترین اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۰ شرکت مخابرات مازندران اظهار کرد: اینترنت ۲۵ روستا از طریق فیبر نوری اتصال شد که اقدام بسیار خوبی بوده است.

وی با اشاره به افزایش پهنای باند کافوهای نوری و مراکز روستایی از ۴ تا ۲۰ برابر، افزود: راه‌اندازی اینترنت فورجی همراه اول در ۲۶ سایت جدید نیز از جمله اقدامات دیگر این شرکت بوده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران با اعلام اینکه تکنولوژی اینترنت همراه اول در ۱۳۰ سایت از تریجی به فورجی ارتقا یافت، تصریح کرد: رینگ فیبر پروتکشن غرب استان در دو مسیر عباس‌آباد-رامسر و عباس‌آباد-کلاردشت در مجموع به‌طول ۴۰ کیلومتر انجام شد.

علی‌اصغرپور یادآور شد: از دیگر پروژه‌ها می‌توان به اجرای فیبر منطقه دودانگه ساری به طول ۴۵ کیلومتر اشاره کرد و افزود: همچنین پروژه فیبر زیرآب به لاجیم به طول ۵۰ کیلومتر آغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی مدارس روستایی به اینترنت پرسرعت رایگان متصل شده است، خاطرنشان کرد: اتصال بیش از ۲۰۰ مدرسه شهری به فیبر نوری و سرویس ftth با سرعت ۲۰۰مگابیت بر ثانیه نیز انجام شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران با نگرانی از سرقت‌ کابل‌های مخابراتی در مازندرانی و هزینه بالایی به این شرکت تحمیل می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر بحث سرقت‌ها نبود طی دو سال گذشته می‌توانستیم دست‌کم ۱۰۰ روستای دیگر را به فیبر نوری متصل کنیم.