به گزارش آژانس رفاه عمومی از ساری ، عزیزالله شهیدی‌فر امروز درباره کشت محصولات پاییزه گفت: افزایش کشت محصولات پاییزه یکی از دغدغه‌های استان مازندران است چراکه با بحران منابع آب در فصل زمستان مواجه هستیم و به همین دلیل باید تلاش شود کشت محصولات زراعی از فصول بهار و تابستان به فصول زمستان و پاییز منتقل شود.

شهیدی فر همچنین درباره آخرین وضعیت برداشت برنج در مازندران، اظهار کرد: بیش از ۹۵ درصد محصول برنج از شالیزارهای مازندران البته به‌جز برخی مناطق کوهستانی که با تاخیر نشاکاری کردند، عملیات برداشت برنج انجام شده است.

وی با اشاره به تولید خوب محصول برنج امسال مازندران،افزود: تولید امسال مازندران یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار تن شلتوک در کشت اول که با احتساب کشت دوم و نشای مجدد به یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تن می‌رسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به پیشی گرفتن تولید ارقام پرمحصول برنج در مازندران، بیان کرد: در مجموع امسال سال خوبی برای تولید برنج بود و افزایش قیمت برنج نیز درست در زمانی اتفاق افتاده که برنج دست کشاورزان است و هنوز به دست واسطه‌ها نرسیده است.

این مسؤول با بیان اینکه طی دو سال گذشته با توجه به افزایش قیمت برنج در زمان برداشت سود عاید کشاورزان می‌شود، یادآور شد: البته قبل از این سال‌ها چنین اتفاقی نمی‌افتاد و سود کمتر عاید کشاورزان می‌شد.

شهیدی‌فر بیان کرد: در حال حاضر برنج بیشتر در شالیکوبی‌ها عرضه شده و قیمت برنج درجه یک طارم حدود ۳۵ هزار تومان است.

وی با اشاره به قیمت مناسب برنج در بازار مازندران، افزود: با توجه به فرازونشیب‌هایی که بازار برنج طی سال‌های اخیر با آن مواجه شده می‌توان گفت برنج از قیمت مناسبی در بازار مازندران نسبت به سال‌های قبل برخوردار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: اما موضوع مهمی که شالیکاران باید به آن توجه کنند این بوده برای اینکه پایداری قیمت برنج حفظ شود عرضه برنج را در بازار متوقف نکنند.

این مسؤول با تاکید بر اینکه روند عرضه برنج باید در بازار تداوم یابد، خاطرنشان کرد: نباید روند عرضه برنج به بازار متوقف شود تا شاهد بروز مشکلی نباشیم.