به گزارش آژانس رفاه عمومی از تهران،حجت الله عبدالملکی در جمع کارگران و برخی مسئولین کشور به مناسبت روز سیزده آبان و رونمایی از طرح جاکاکارت و افتتاح بسیج کارگری جامعه اسلامی کارگران کشور اظهارداشت: حضور در جامعه کار و تولید همیشه برای بنده خوشایند بوده است و ارتباطی به مسئولیت اخیر ندارد.
وی سودآوری تولید و رعایت حقوق کارگران را دو اصل مهم در دولت سیزدهم دانست و گفت: سودآوری تولید و رعایت حقوق کارگران و تمام افرادی که در فرآیند تولید فعال هستند را به عنوان دو اصل در دولت سیزدهم پیگری می‌کنیم که در این زمینه ارتباط مجلس و دولت هم بسیار ارتباط تنگاتنگی است.
عبدالملکی تصریح کرد:  هرجا که احساس کردیم نیاز به قانون گذاری یا تنظیم لایحه است از همان روزهای اول عزیزان را در مجلس درگیر این قضیه کنیم تا در جریان کار قرار بگیرند.

*اصلاح نظام صندوق های تامین اجتماعی و بازنشستگی کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اصلاح نظام صندوق های تامین اجتماعی و بازنشستگی کشور اشاره کرد و افزود: ما هفته گذشته نشستی را با رویکرد اصلاح نظام صندوقهای تامین اجتماعی و بازنشستگی برگزار کردیم و در این راستا از نمایندگان مجلس و کارشناسان دعوت بعمل اوردیم.
وی خاطرنشان کرد: برای جمهوری اسلامی فرصتی طلایی است که در این همکاری مجلس و دولت اتفاقات اساسی را می‌توان رقم زد که برای مردم انشالله ثمره اش باقی

*بخش کارگری بخش بزرگی از جامعه کشوری را تشکیل می‌دهد

ابراهیم صنوبر مدیرعامل موسسه بین المللی سفیران صلح با بیان اینکه مجموعه جامعه اسلامی کارگران کشور به دنبال بهبود وضعیت معیشتی کارگران هستیم، اظهارداشت: تقریبا سه دهه است در این مجموعه از کوچکترین خدمات که تهیه وسیله معیشتی است تا تقویت بنیه و ایجاد اشتغال زایی و هم افزایی با سازمان‌های مختلف توانسته اند اقدامات موثری را صورت بدهند.

وی به مشکل بیمه کارگران و رفع ان اشاره کرد و گفت: بخش کارگری بخش بزرگی از جامعه کشوری را تشکیل می‌دهد و می بایست در رفع مشکلات این قشر تلاش کرد که یکی از مشکلات بیمه است که در حال رفع آن هستیم.

دبیر جامعه اسلامی کارگران استان تهران به طرح جاکا کارت اشاره کرد و افزود: طرح جاکا کارت یعنی همان جامعه اسلامی کارگران با هدف بهبود وضعیت معیشتی کارگران است که کلیه خدمات رفاهی، بیمه و سبد ارزاق معیشیتی که به صورت اقساط بلند مدت قرض الحسنه در سراسر کشور به این عزیزان تعلق خواهد گرفت.

وی طرح مسکن کارگران را طرحی بزرگ و جامع از سوی جامعه اسلامی کارگران دانست و یکی از مشکلات جامعه کارگران را بخش مسکن آن‌ها عنوان و تصریح کرد: سعی داریم با مقاربت دولت و رئیس جمهور این قول را بدهیم که وضعیت مسکن کارگران تحت عنوان مسکن کارگری را راه اندازی کنیم و دراین زمینه اعلام آمادگی با وزرات تعاون و کار و مسئولین مربوطه داریم.

*حمایت ما از تولید داخلی و اشتغال

همچنین کرمی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص حوزه تولید و اشتغال و دعا می‌کنم که تمامی مشکلات رفع شود تا دیگر مردم گله ای از مسئولین نداشته باشند، ادامه داد: ما انتظاری که از وزیر کار داریم این است که بانک رفاه کارگران به بخش خصوصی واگذار نشود و همچنین همراهی وزارت با مجموعه ما از دیگر درخواست جامعه اسلامی کارگران است.

دبیر کل جامعه اسلامی کارگران تاکید کرد: ما در مجموعه ای جمع شده که حمایت خودمان را از تولید داخلی و اشتغال بیان کنیم و راهکارهای مناسبی را برای این موضوع ایجاد کنیم.

در مجموعه خودرویی اتحاد موتور،جمعی از کارگران، اعضای شورای مرکزی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با همت دبیر کل جامعه اسلامی کارگران و استاد ابراهیم صنوبر پدر صلح ایران، رونمایی از طرح جاکا کارت و افتتاح بسیج کارگری جامعه اسلامی کارگران کشور صورت گرفت.