به گزارش رفاه عمومی ، به گفته حجت‌الاسلام رئیسی، «ابلاغ این سیاست‌ها از سوی رهبر انقلاب یک اقدام با برکت و دارای اثرات عظیم اجتماعی برای کشور است.

رئیس‌جمهور گفت: این ابلاغ یک کار جامع برای اجرای عدالت و توجه ویژه به اقشار کم درآمد با حفظ کرامت انسانی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ظهر امروز سیاست‌های کلی و مصوّب تأمین اجتماعی را برای اقدام به رؤسای قوای سه‌گانه ابلاغ کردند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش به موضوع ریزگردها اشاره کرد و دستور داد تا سازمان محیط زیست به همراه دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط از طریق دیپلماسی و مجامع بین‌المللی و تعامل با کشورهای همسایه رفع این مشکل را مجدانه پیگیری کنند.

به گفته آقای رئیسی، «ریزگردها زندگی مردم را مختل کرده و لازم است تمامی دستگاه‌های مسئول در دولت با جدیت در این زمینه وظایف و مسئولیت‌های خود را ایفا کنند.»

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به انتشار اسامی اَبَربدهکاران بانکی بر ضرورت اصلاح نظام بانکی، پولی و مالیاتی در کشور تاکید کرد و گفت: بخش خصوصی و کارآفرینان خوش حساب شریک دولت هستند و نباید تاوان افراد بدحساب را بدهند.

در راستای اجرای قوانین جاری کشور و دستور ریاست جمهوری به وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر اعلام اسامی بدهکاران کلان بانکی، بانک صنعت و معدن فهرست بخشی از بدهکاران دارای بدهی مطالبات مشکوک‌الوصول این بانک را اعلام کرد.

پیش از این رئیس جمهور به شبکه بانکی دستور داده بود تا اسامی بدهکاران بانکی را منتشر کنند. او طی ۵ فرمان به بانک‌ها گفته بود به بدهکاران بدحساب میدان ندهید اسامی آن‌ها را منتشر کنید و دستشان را قطع کنید. در تسهیلات خرد به مردم به جای وثیقه و ضامن، اعتبارسنجی کنید.