به گزارش آژانس رفاه عمومی از تهران، علی مویدی خرم آبادی در گفت‌گوی ویژه خبری رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، استقرار سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند را مورد بررسی قرار داد.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه هوشمندانه را یادآور شد و گفت: با دستور رهبر معظم انقلاب و تأکید و ابلاغ رییس محترم جمهوری استقرار سامانه‌ها در شمار اولویت‌های مدیران نظام قرار گرفت.
وی تصریح کرد: نقش قاچاق درعدم توسعه یافتگی یک نقش اساسی است و سامانه‌ها می‌توانند بعنوان یک شاهکار، تجارت و اقتصاد را به سامان برسانند.
وی با تصریح اینکه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کانون تولید فکر است؛ سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت را از وظایف اصلی این ستاد برشمرد.
مؤیدی هم‌چنین صحت و سلامت ستاد را در گرو نظارت دستگاه‌های نظارتی و گمرک عنوان کرد و گفت: انتظار داریم تا انصاف، تقوا و مصلحت نظام در اولویت بررسی و تنظیم گزارش‌ واقعی از جمله صداوسیما لحاظ شود.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه بخشی از سرمایه‌های کشور برای بسترسازی و راه‌اندازی سامانه‌ها هزینه شده است، افزود: زیرساخت‌ها شامل شبکه، تجهیزات و نفرات آموزش‌دیده آماده‌اند تا ضمن هماهنگی بین تمام دستگاه‌های ذی‌ربط اقدام نهایی را انجام دهیم.
مؤیدی تصریح کرد: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال‌های گذشته اقدامات خوبی داشته البته طبیعی است اشکالات و معایبی نیز وجود دارد، در مجموع برای قضاوت زود است اما این ستاد از ظرفیت و آمادگی خوبی برای انجام امور برخوردار است.
مؤیدی ادامه داد: موانع، مشکلات، توجیه نادرست مدیران دستگاه‌ها و عدم تمرکز ستاد منجر به تأخیر در استقرار سامانه‌ها شده است اما این موضوع از سال ۹۷ به‌صورت جدی پیگیری شد و از آن پس مصمم به اجرای قانون شدیم.
وی با ابراز امیدواری به همدلی دستگاه‌های مختلف و هم‌چنین مطالبه‌گری از صداوسیما برای رفع موانع فرارو گفت: یکی از کارهای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بسترسازی برای پیشگیری از وقوع قاچاق است که در این حوزه اقدامات خوبی با راه‌اندازی سامانه‌های مختلف انجام شده است.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطرنشان کرد: خوشبختانه این ستاد در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در حوزه‌های مختلف به توفیقات بزرگی دست یافته است و مشخصا تا یازدهم بهمن‌ماه سال جاری شاهد اتفاق عظیمی در خصوص استقرار سامانه‌ها و کنترل انبارها هستیم که خود گام بزرگی در تحقق دولت الکترونیکی خواهد بود.