به گزارش آژانس خبری رفاه اجتماعی ایران، در پی بارش و برف سنگین پنجشنبه و جمعه گذشته تاکنون چند روستای بخش هزار جریب نکا از جمله سورک، واودین، کفکور، محسن آباد، ولو، وازرک در محاصره برف قرار دارند و هیچگونه عبور مرور در این روستاها انجام نمی پذیرد.

قربانعلی بابایی از روستای محسن آباد بخش هزار جریب در تماس با خبرنگار ما گفت: بیش از یک متر برف بر زمین نشسته و اهالی قادر به بازگشایی راه ارتباطی به جاده لایی به نکا یا بهشهر نیستند.

وی افزود: در پی این برف ۱۰ ساعت گاز و برق روستا قطع شده بود که روز گذشته مشکل قطعی گاز و برق برطرف شد.

تقی نوروزی از روستای سورک بخش هزار جریب در تماس با کیهان گفت: ۸ کیلومتر از راه ارتباطی مسیر سورک تا مسیر آسفالته لایی به علت برف سنگین از روز پنجم دی تاکنون مسدود شده است و اهالی که اکثراً افراد مسن هستند حتی توانایی بازگشایی برف به ارتفاع بیش از ۱ متر داخل محل خانه به خانه را ندارند و فقط با تماس و صدا زدن از حال یکدیگر باخبر هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه اکثر افراد ساکن در روستای سورک دامدار هستند از مسئولان راهداری خواست هرچه زودتر قبل از تمام شدن علوفه دام راه را بازگشایی کنند تا دام ها تلف نشوند.

گل محمد براری از روستای واودین گفت: چند نفر از شهروندان بهشهر که در روستای واودین حضور داشتند به علت مسدود بودن جاده پس از دو روز تلاش چند دستگاه تراکتور به جاده آسفالته رسیدند.

 

گزارش از قربان نوروزی همکار خبری از مازندران