نقشه برای ترساندن باشگاه یا تصمیم واقعی؟
شوک بزرگ؛ مسی واقعا از بلوگرانا می‌رود؟
بر اساس ادعای رادیو SER لیونل مسی تصمیم گرفته در انتهای فصل آینده بارسلونا را ترک کند. تصمیمی که بر انتخابات آتی ریاست باشگاه بارسا تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش “ورزش سه”، بر اساس ادعای رادیوی اسپانیایی Cadena SER لیونل مسی ابرستاره آرژانتینی بارسلونا تصمیم گرفته به محض منقضی شدن قرارداد فعلی‌اش با باشگاه بارسلونا یعنی در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ به دوران حضورش در این تیم خاتمه داده و نوکمپ را ترک کند.

بر اساس این گزارش مسی تصمیم گرفته مذاکرات با باشگاه بارسا درباره تمدید قراردادش را متوقف کند و این در واقع به معنای تصمیم او به پایان داد به دوران حضورش در این تیم خواهد بود. این بدترین خبر ممکن برای بارتومئو رئیس فعلی باشگاه کاتالان است که باید در بهار سال آینده انتخابات ریاست باشگاه را برگزار کند. او که دیگر قادر به نامزدی برای ریاست باشگاه نیست امیدوار بود با برگ برنده تمدید قرارداد لیونل مسی به فصل انتخابات وارد شود تا در مقابل انتقادها از خود اعاده حیثیت کند و این تصمیم مسی بدترین ضربه را به کارنامه مدیریتی او در بارسا خواهد زد.

تصمیم مسی البته به اعتقاد رسانه‌های اسپانیایی در حقیقت به معنای خداحافظی قطعی او با بارسا نیست بلکه زنگ خطری برای مدیریت فعلی باشگاه است. این حرکت مسی در واقع آخرین میخ تابوت به سرمربی‌گری کیکه ستین در بارسا به حساب می‌آید. حتی با دیدی کمی بلندمدت‌تر می‌توان از این اقدام مسی به عنوان تلاشی برای تاثیرگذاری در انتخابات ریاست باشگاه یاد کرد.

باید دید آیا باشگاه بارسلونا نسبت به این خبر واکنش نشان خواهد داد و بارتومئو بعد از مدتها سکوت سرانجام دست به اقدامی جدی خواهد زد یا نه. مسی امسال تا تاریخ ۱۰ ژوئن فرصت داشت تا بدون دردسر و تنها با اعلام اینکه قصد جدایی از بارسلونا را دارد این تیم را ترک کند. این فرصت به خاطر شرایط قراردادش، در اختیار او بود.

ولی مسی تصمیم گرفت از این فرصت که ماه گذشته میلادی در اختیارش بود استفاده نکند. با سپر ی شدن مهلت ۱۰ ژوئن، او حالا تا پایان قراردادش که در ۲۵ نوامبر ۲۰۱۷ با باشگاه امضا شده، بازیکن بارسلونا خواهد بود. بر این اساس، اگر اتفاق دیگری نیفتد و قرارداد جدیدی امضا نشود، مسی حداکثر تا تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ بازیکن بارسا قلمداد می‌شود. بله، مسی ماه گذشته میلادی می‌توانست قراردادش را یک طرفه فسخ کند ولی حالا دیگر از چنین فرصتی برخوردار نیست.

خبرهایی که در این مدت از درون باشگاه به گوش می‌رسد اما با این اطلاعات جدید، صد و هشتاد درجه تفاوت دارد. خبرهایی که بارسا سعی کرده به بیرون درز دهد حاکی از این است که مدیریت این تیم در یک ماه گذشته نگران تمدید قرارداد با مسی نبوده و از بابت تمدید حضور او اطمینان داشته. بر اساس آنچه رسما از باشگاه بیرون آمده، بارتومئو و پدر لئو مذاکرات جدی در باره تمدید قرارداد او تا سال ۲۰۲۳ را آغاز کرده‌اند. بر این اساس، اگر این مذاکرات به نتیجه برسد قرارداد جدید مسی تا سال ۲۰۲۳ همان شرایط قرارداد قبلی را خواهد داشت یعنی مسی تا تاریخ ۳۰ ژوئن آن سال فرصت این را خواهد داشت که قراردادش را یک طرفه فسخ کند.

اما رادیو Cadena SER می‌گوید دلیل اصلی تصمیم مسی برای پایان همکاری‌اش با بارسا در پایان سال آینده میلادی، دلزده شدن از سیاست‌های ناهمگون و بی‌برنامه باشگاه است. این رادیو می‌گوید اختلاف‌های مسی با مدیریت ورزشی باشگاه، انتقادهای علنی او از اریک آبیدال، عدم موافقت او با کیکه ستین و عصبانیت مسی از ناتوانی باشگاه در جذب دوباره نیمار از اصلی‌ترین دلایل تصمیم او بوده.

رادیو Cadena SER همچنین مدعی است که مسی احساس می‌کند بعد از نتایج اخیر بارسلونا، جوی بوجود آمده که قصد دارد از او به عنوان سپر بلا استفاده کند. مسی به این مشکوک است که انتقادهای اخیر برخی رسانه‌ها از او با اتهاماتی مثل دخالت در ارنج تیم و مجبور کردن کادر فنی برای میدان دادن به دوستان او مثل سوارز و ویدال، و بی‌توجهی به ستاره‌هایی مثل آنتوان گریزمان، در واقع از مدیریت باشگاه آب خورده باشد.

در هر صورت، باشگاه بارسلونا ساعتهای حساسی را سپری می‌کند و در این شکی نیست که کشتی این باشگاه حالا با حفره‌ای بزرگ مواجه شده که زنگهای خطر را برای همه به صدا درآورده. همین اواخر بود که مسی به صورت علنی اعلام کرد بارسا برای قهرمانی در چمپیونزلیگ به اندازه کافی تلاش نکرده. کیکه ستین سرمربی تیم هم علنا به او پاسخ داد و مسی در پاسخی دوباره اشاره کرد که بیشتر از او در چمپیونزلیگ بازی کرده است. حالا که رئال فاصله خود با بارسا را به چهار امتیاز افزایش داده و قهرمانی در لالیگا هم غیرممکن به نظر می‌رسد، مسی واقعا به این نتیجه رسیده که تحمل شرایط برایش دشوارتر از همیشه شده. اگر ادعای رادیو Cadena SER را بپذیریم این خستگی و دلزدگی حتی ممکن است واقعا به پایان دوران حضور او در بارسلونا منجر شود.