به گزارش آژانس خبری رفاه اجتماعی ایران، نرم‌افزار هوشمند همراه جمع‌آوری زباله خشک از درب منازل به عنوان بخشی از سامانه یکپارچه خدمات سازمان پسماند (ساری من)، با هدف تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان ساروی و افزایش مشارکت آن‌ها در زمینه جمع‌آوری و تحویل زباله خشک (از مبداء)، طراحی و پیاده‌سازی شده است.

 

اپلیکشن «ساریِ من» یکی از مهمترین درگاه‌های ارائه خدمات و برنامه‌های کاربردی در حوزه مدیریت و ارایٔه خدمات در سطح شهر ساری و همچنین یک مرجع برای اطلاع‌رسانی و دریافت برخی خدمات شهری به‌صورت غیرحضوری است.

 

 

«ساریِ من» به‌عنوان یک نرم‌افزار مادر تحت تملک شهرداری ساری بوده که به‌عنوان پل ارتباطی شهروندان با بخش‌های مختلف مدیریت شهری شناخته می‌شود. راه‌های دسترسی به این اپلیکیشن از طریق آدرسe-saricity.ir و یا تمامی بسترهای مجاز دانلود و نصب اپلیکیشن‌های موبایل است.

 

از مهمترین بخش های این اپلیکیشن، جمع آوری زباله خشک از درب منازل می باشد. شهروندان اپلیکیشن ساریِ من را دانلود کرده و درخواست جمع آوری زباله از مبدا می دهند و سپس خودروهای جمع آوری زباله سازمان، درب منزل حاضر شده کیسه حاوی زباله خشک را تحویل می گیرند. بلافاصله بعد از تحویل و ثبت پسماند خشک، امتیاز شهروندان نیز در سامانه درج می گردد و شهروندان می توانند هر لحظه میزان مشارکت و امتیاز خود را در نرم افزار مشاهده نمایند.

 

نرم‌افزار هوشمند همراه جمع‌آوری زباله خشک از درب منازل به عنوان بخشی از سامانه یکپارچه خدمات سازمان پسماند (ساری من)، با هدف تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان ساروی و افزایش مشارکت آن‌ها در زمینه جمع‌آوری و تحویل زباله خشک (از مبداء)، طراحی و پیاده‌سازی شده است.

 

سید محمد رضا گرامیان سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری با اشاره به ضرورت جداسازی زباله‌ها و پسماندها در راستای انجام بهتر و موفقیت‌آمیز عملیات بازیافت، اظهار کرد: نرم‌افزار هوشمند همراه جمع‌آوری زباله خشک از درب منازل به عنوان بخشی از سامانه یکپارچه خدمات سازمان پسماند (ساری من)، با هدف تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان ساروی و افزایش مشارکت آن‌ها در زمینه جمع‌آوری و تحویل زباله خشک (از مبداء)، طراحی و پیاده‌سازی شده است.

 

ایجاد سیستم GIS برای جانمایی و اطلاعات مخازن و سطل هاي زباله

 

گرامیان اضافه کرد: در این سیستم، شهروندان به وسیله تلفن همراه خود در تمامی ساعات شبانه‌روز امکان ثبت درخواست جمع‌آوری زباله خشک را خواهند داشت و کارشناسان سازمان، طبق برنامه زمانبندی اعلام‌شده از سوی شهروند، در خصوص تحویل آنی یا زمانبندی‌شده زباله به آدرس اعلام‌شده مراجعه و اقدام به جمع‌آوری بسته‌ها می‌کنند.

 

شهروندان فهیم ساروی، برای دریافت این اپلیکیشن می توانند از چند طریق این برنامه را دریافت نمایند. منوی صفحه اصلی سایت سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری یکی از درگاه هایی است که شهروندان می توانند به نرم افزار دسترسی پیدا کنند.

 

سایت و اپلیکیشن کافه بازار نیز دیگر درگاه دریافت «ساریِ من» است. همچنین از دیگر راه‌های دسترسی به این اپلیکیشن، از طریق آدرسe-saricity.ir می باشد.