مهندس حسن شیرزاد کبریا مدیر روابط عمومی تامین اجتماعی استان مازندران طی پیامی فرا رسیدن عید سعید غدیر ، عید امامت و ولایت را تبریک و .تهنیت گفت
به گزارش روابط عمومی تامین اجتماعی استان مازندران : در متن پیام چنین آمده است: غدیر تداوم رسالت محمد صلی الله علیه در ولایت علی علیه السلام
است. حضرت محمد صلی الله علیه و آله بارها با اشاره به موقعیت معنوی امام علی علیه االسلام ،به فضیلت های آن حضرت و وصی بودن ایشان تاکید ورزیده است.
ضرورت شناخت غدیر
غدیر ،عصاره و نتیجه آفرینش و چکیده تمام ادیان الهی و خلاصه مکتب وحی است.غدیر،تنها واقعه ای تاریخی نیست؛بلکه اساس دین است.غدیر ،ثمره نبوت و میوه،و تعیین خط مشی مسلمانان تا آخین روز دنیاست.غدیر،مجموعه وقایعی سرنوشت ساز و خطبه آن قانون نامه زیربنایی اسلام است که چکیده آن جمله «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» می باشد.
غدیر،یک رخداد تاریخی صرف، و تنها یک گذرگاه جغرافیایی نیست،بلکه سرفصلی اعتقادی است که درون مایه همه طاعت ها از آن سرچشمه می گیرد،رسالت همه پیامبران در آنجا مفهوم می یابد،و همه رشدها و تعالی ها از آنجا آغاز می شود.
اقیانوسی ناپیدا
غدیر برکه نیست؛ اقیانوسی ناپیدا و کرانه ای است که سراسر هستی را پوشانده است.غدیر، یک مقطع تاریخی نیست؛همه تاریخ است. غدیر ،با علی علیه السلام پیوند خورده وسخن از غدیر ،سخن از خدا و علی علیه السلام،و سخن از محمد صلی الله علیه و آله و ابراهیم و موسی وعیسی است.غدیر ،ضرورتی بود که باید برای هدایت و ارشاد مردم و ادامه رسالت انبیای الهی به وجود می آمد و در آن علی علیه السلام مردی است که تمامی فضیلت عا و مکارم ، در وجودش جلوه گری می کند.
غدیر ؛تجلی ولایت
غدیر ، نه فراموش شدنی است و نه کهنه شدنی؛ ماندگار است و پویا و زندگی ساز .غدیر ، تجلی ولایت و رکن حیات معنوی انسان است.غدیر، روز اکمال دین و اتمام نعمت حق است.غدیر آزمایشگاه بود و علی ،وسیله امتحان مدعیان ایمان، تا در جریان اطاعت از رهبری او و پذیرفتن ولایتش ، صداقت او را در عمل نشان دهند. پیامبرگرامی اسلام صلی الله علیه و آله در روز عید غدیر خم ،خواست تا جریان رهبری امت ، از آغاز به دست پاک ترین و شایسته ترین افراد باشد وآب زلال حق ، در بستر تاریخ و زمان و در توالی نسل ها و اندیشه ها ، آلوده نگردد ودشمنان نتواننداز آب گل آلود ،ماهی مراد خویش را بگیرند.بر همین اساس است که غدیرهیچ گاه فراموش نمی شود؛ یلکه همواره نامیرا و جاودانه باقی خواهد ماند.آیه ای که پیش از اعلام رسمی ولایت امیرمومنان علی علیه السلام نازل شد، از یک سو ،بیانگر اهمیت فوق العاده غدیر و از سوی دیگر ،نشان دهنده نگرانی های رسول خدا صلی الله علیه و آله در این باره است:” ای پیامبر !آیه ای که پس از اعلام ولایت امام علی علیه السلام در غدیر نازل شد، موجی از شادی را در دل های مومنان پدید آورد و آرامش و اطمینان خاطر به آنان بخشید” امروز کافران از[زوال] دین شما ناامید شدند. غدیر سرچشمه همیشه جوشان ولایت است که از سینه تفتیده «خم»به جام محبت دوست داران پیامیر و خاندانش جاری است. غدیر شایسته هر ثناست که وحشی از او پیراست و محمد بدو آراست و اسلام از او برخاست.غدیر ،تفسیر بدر و احد و شأن نزول صفین و نهروان است.بدر،عدالت می خواست؛ احد ،شجاعت آرزو می کرد؛ خیبر تماشای صداقت را تمنا داشت و غدیر، آمین آن همه ثنا و دعا بود.غدیر روز انسان است.غدیر عید پیمان و میثاق و عهد است.غدیر،عید عدالت و رهبری است.عیدامامت و ولایت را محضر همه شیعیان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.