به گزارش آژانس رفاه عمومی از ساری به نقل از فارس ، سرهنگ علیرضا قدمی در جمع خبرنگاران در ارتباط با مشکلاتی در زمینه روشنایی و ایمنی معابر و جاده‌‌های سطح مازندران، اظهارداشت: درواقع این مهم مطالبه ما هم است که همچنان در این زمینه پیگیر هستیم و اخیرا هم در چند محور پرتردد این اقدام صورت گرفته است.

وی ادامه داد: البته نصب سیستم روشنایی و ایمنی معابر در محورهای مواصلاتی استان تابع چهارچوب خاصی است که در بحث ترافیک تاثیرگذار است و در جاده نصب روشنایی پرهزینه است.

رئیس پلیس راه مازندران درباره افزایش تردد طی تعطیلات عید غدیر در محورهای مازندران، تصریح کرد: هنوز آماری از میزان دقیق تردد خودروها نداریم ولی حجم ورودی نشان داده که میزان ورودی همانند تعطیلات عید فطر بوده است.

وی با هشدار  درباره افزایش فوتی تصادفات طی مرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، اظهار کرد: تعداد فوت‌شدگان در این ماه به ۳۲ نفر رسیده که می‌توان گفت اغلب بومی هستند.

قدمی با اشاره به بالا بودن فوتی عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت در مازندران، تصریح کرد: سهم فوتی موتورسواران و عابران در استان بیشتر از نرم کشور است که در این زمینه ضرورت ایمن شدن و ایجاد گذرگاه‌های عابرپیاده ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه ایجاد زیرگذر در محورهای مازندران باتوجه به بالا بودن سطح اب زیرزمینی در دستور کار نیست، افزود: ایجاد روگذر به تعداد زیاد نصب شد ولی عملا  به تابلوهای تبلیغاتی تبدیل شده و کمتر کسی از این روگذرها  استفاده می‌کنند؛  یکی از راهکار ایجاد پله برقی و اسانسور برای پل‌های عابر است که هم ایجاد و نگهداری هزینه بر است.

 رئیس پلیس راه مازندران با اعلام اینکه سهم عابران در کشته‌های استان بالاست، خاطرنشان کرد:  بخش زیادی خود عابران مقصر هستند و حتی بسترساز و زمینه‌ساز است که مستلزم بحث آموزش و فرهنگ‌سازی است.

قدمی گفت: بحث اعمال جریمه برای عابران پیاده درنظر گرفته شده که اعمال نشد.