به گزارش آژانس رفاه عمومی به نقل از خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، مسعود جهانگیری عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در شاهین‌شهر اظهار کرد: ۷۰۰ بسته لوازم‌التحریر در آستانه گرامیداشت هفته دفاع مقدس بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت این شهرستان توزیع‌ شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شاهین‌شهر و میمه افزود: هر یک از بسته‌ها، شامل ۱۲ قلم کالای آموزشی مورد نیاز دانش‌آموزان است و با هزینه ۸۴ میلیارد ریالی خیران بسیجی خریداری‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: در هفته دفاع مقدس نیز پنجمین مرحله توزیع بسته‌های غذایی شامل یک هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان شهری و روستایی انجام می‌شود.

جهانگیری اعلام کرد: احداث هفت واحد مسکونی اهالی روستای چم گردله شهرستان پل‌دختر استان لرستان که در جریان سیل ویرانگر پارسال تخریب‌شده بود با مشارکت مالی خیران و بسیج سازندگی سپاه ناحیه مقاومت بسیج شاهین‌شهر و میمه به پایان رسید و در هفته دفاع مقدس تحویل خانواده‌های روستایی خواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شاهین‌شهر و میمه خبر داد: سخنران ویژه همایش دانش‌آموز شهید زینب کمایی و رونمایی از تندیس این شهید حجاب و عفاف، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سوم شهریور در مصلای شاهین‌شهر خواهد بود.

وی از برپایی ۵۰ برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد و گفت: افتتاح دو پایگاه بسیج در روستاهای ازان و مورچه‌خورت، برپایی نمایشگاه‌های دفاع مقدس، برگزاری رژه نیروهای مسلح، اجرای تئاترهای خیابانی با موضوع ایثار و شهادت، روایت‌گری عملیات دفاع مقدس در مدارس، تکریم خانواده‌های معظم شهیدان و غبارروبی گلزار شهیدان در مناطق شهری و روستایی این شهرستان از جمله این برنامه‌ها است.

جهانگیری اضافه کرد: پخش کلیپ‌های سخنرانی در مدارس با موضوع گرامیداشت دوران دفاع مقدس، برپایی نشست‌های روشنگری، گشت‌های محله محور طرح رضوان، کوهنوردی و پیاده‌روی عمومی بسیجیان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نشست‌های بصیرت افزایی در دانشگاه‌ها از برنامه‌های دیگر هفته دفاع مقدس در شاهین‌شهر و میمه است.