به گزارش خبرنگار آژانس رفاه عمومی از جویبار ، ایمان حاجی تبار با اعلام اینکه اکنون این سرمایه گذار در ۵هکتار از بافت روستا به ساخت دامداری هزار راسی گوسفند پرداخته است، افزود: متاسفانه مسئولین شهرستان پیگیر کار این سرمایه گذار بوده اند، در حالیکه اهالی این روستا سالهاست درگیر بوی نامطبوع مرغداری هستند.
وی با اشاره به اینکه این روستا در راس نوار ساحلی واقع شده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه به لطف مسئولین راههای دسترسی به سواحل به دو شهرک ساحلی و پلاژ شهرداری جویبار واگذار شده است و اهالی روستا برای رفتن به سواحل می بایست عوارضی پرداخت نمایند.
دهیار روستای علی کلا با بیان اینکه نوار ساحلی می توانست مهمترین منبع درآمدزایی روستاهای حاشیه ی سواحل باشد، افزود: تنها درآمد روستای علی کلا واریزی سرانه ی دهیاری ها می باشد.
وی ادامه داد: حدود ۴۰ درصد از بافت اصلی روستا آسفالت نشده است و بنیاد مسکن عنوان کرده با انجام زیر سازی و احداث جوی و جدول با خودیاری مردم، کار آسفالت را این اداره انجام می دهد.
حاجی تبار با اعلام اینکه ۴/۵ هکتار زمین داخل بافت روستا به دهیاری برای انجام کارهای عام المنفعه واگذار شده است، گفت: متاسفانه هنوز وضعیت این زمین مشخص نشده و ما پیگیر نامه نگاری به منابع طبیعی و بنیاد مسکن هستیم و آنها نیز توپ را به زمین یکدیگر می اندازند.
وی تصریح کرد: در آخرین تصمیم بنا شد که کمی از منفعت این زمین به بنیاد مسکن و مابقی برای طرح گردشگری اختصاص یابد در حالی که ما میخواهیم زمینی که برای این روستا بوده، منبع درآمدی برای اهالی باشد.
دهیار روستای علی کلا با اشاره به اینکه از پاییز ۹۸ تا کنون آب شرب در روستا نداریم، گفت: توسط اداره آب مخزن پلی اتیلن ۱۰ هزار تایی برای مشکل کمبود آب در این روستا نصب شده است، اما آبی نبوده که در این مخزن ذخیره سازی انجام شود.
وی در خاتمه بیان کرد: بنا بود شهرداری کوهیخیل ۴۰ درصد از درآمد سواحل را برای روستای علی کلا و روستاهای حاشیه سواحل برای جمع آوری زباله هزینه نماید، اما ۶ ماهی است که از این امر شانه خالی کرده و دهیاری روستا ماهی ۴۰۰ هزار تومان برای حمل زباله به دهیاری روستای دونچال پرداخت می نماید.