به گزارش آژانس رفاه عمومی از ساری، سردار «عبدالله ملکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران در مراسم تکریم از پیشکسوتان محله هِوِلای ساری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: تکریم از پیشکسوتان سالهای رزم و حماسه یکی از برنامه های شاخص هر ساله در هفته دفاع مقدس به شمار میآید.

وی با اشاره به تکریم سراسری یک میلیون رزمنده دفاع مقدس در آغازین روز هفته و تکریم ۱۰۰ هزار نفری در استان گفت: به یاد بودن این گنجینه های مقاومت پس از چهل سال از گذشت آن روزها بهترین و زیباترین برنامه را در حضور مقام معظم رهبری رقم زد.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران با عنوان اینکه دفاع مقدس سرچشمه خوبیها، نیکیها و برکات است، از رزمندگانی که جان برکف در خط مقدم جنگ با دشمن ایستادند به عنوان مدافعان وطن یاد کرد و بر قدردانی از این حماسه آفرینان تأکید کرد و ادامه داد: نباید اجازه بدهیم این اسطوره‌های مقاوم ایثار به فراموشی سپرده شوند.
وی همچنین از دفاع مقدس به عنوان آئینه تمام نمای عشق و مردانگی و ایثار یاد کرد و افزود: دفاع مقدس کتابی است که هر چه ورق بزنیم خواندنیتر است و هر چه نگاه کنیم زیباییهای آن دوچندان است.
این مسئول اجرای برنامه های دفاع مقدس را در شرایط و وضعیت کرونایی رضایتبخش اعلام کرد و گفت: این نشان میدهد مردم ما از دل و جان برای ارزشهای ناب اسلامی و شهدایی مایه میگذارند تا بهترینها را شاهد باشیم.
وی با بیان اینکه برگزاری این برنامه‌ها انتقال مفاهیم و آموزه‌های دفاع مقدس به نسل‌های سوم و چهارم و آیندگان است، گفت: باید جوانان را با تاریخ جنگ و دفاع مقدس آشنا کنیم و نسبت به این مسئله بی‌تفاوت نباشیم.
سردار ملکی در پایان ضمن تقدیر از همه مسئولین، برگزارکنندگان برنامه ها در سطح استان، شهرها، بخشها، اماکن و محلات عنوان کرد: مازندران در چهلمین سالگرد دفاع مقدس خوش درخشید طوری که برای همگان آن دوران به نیکی تداعی شد.