به گزارش آژانس رفاه عمومی از ساری،حجت الاسلام غلامحسن تسخیری امروز در حسینیه عاشقان ساری ضمن تبریک آغاز امامت حضرت صاحب الزمان( اروحنا له فداء) در واکنش به اظهارات اخیر شیخ مرتضی صدوقی که گفته است« ما اسلام ۴۰ ساله نمی خواهیم ۴۰ سال دیگر هم انقلاب همین است و ما اسلام ۸۰۰ ساله را میخواهیم »، با انتقاد، اظهارداشت: این حرف ها با حرف فتنه گرانی که در فتنه ۸۸ گفتند مرگ بر اصل ولایت فقیه چه تفاوتی دارد؟

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با اشاره به اینکه فردی که خود را روحانی اسلامی میداند و اصل اسلام انقلابی را مورد انتقاد قرار می دهد، گفت: فتنه گران می خواستند اصل انقلاب را بهم بزنند این آقا هم گفته است ما اسلام ۴۰ ساله نمی خواهیم و اسلام ۸۰۰ ساله را می خواهیم، یعنی اسلامی که سازش پذیر باشد اسلامی که طاغوتی بوده و در راس آن اسلام آمریکایی ها، ایران اسلامی را مثل یک گاو شیرده معرفی کندو نفتش را رژیم اشغالگر اسرائیل ببرد و تمام امتیازات آن برای غربی ها باشد.

حجت الاسلام تسخیری با تبیین در مقابل این تحریف که “همان اسلام اموی باشد، یا اسلام آمریکایی باشد و ما کاری به حکومت نداریم” ، ادامه داد: اسلام مد نظر آقایان همان اسلامی است که ماموران آنها در کشور “حق توحش” بگیرند! و ما به آنها کاری نداریم و کارمان همان نماز و روزه است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با تصریح بر اینکه کسانی هستند که با یک سابقه علمی، اسلام را به غلط تفکیک می کنند و دم از اسلام ۴۰ ساله و اسلام ۸۰۰ ساله و اسلام ۱۴۰۰ ساله می زنند و می گویند ،همان اسلامی که داشتیم بهتر بود، خاطرنشان کرد:‌آنهایی که فکر می کنند اسلام ۴۰ ساله کاربرد و کارآمدی ندارد و از مشکلات و گرانی ها حرف می زنند، آیا نمی دانند دلیل مشکلات اقتصادی و فشارها از همین آمریکای جنایتکار و بعضی عوامل آن که سی و چند سال در راس حکومت اسلامی در دستگاه اجرایی بودند، می باشد؟!

حجت الاسلام تسخیری تاکید کرد:‌همین عوامل عرضه اداره دستگاه های اجرایی را ندارند، اما مردم را ناتوان خطاب می کنند و حکومت اسلامی را زیر سوال می برند ولی باید بدانند همین اسلام ۴۰ ساله احیاگر اسلام اصیل و ناب محمدی است.

مسئول دفتر نمانیدگی ولی فقیه در سپاه کربلا با تصریح بر اینکه بعضی ها امروز به جنگ اعتقادات مردم آمدند ، افزود:‌ این جنگ با روش و شیوه های مختلف در حال اجرا است که دشمن از طریق فضای مجازی و یا از طریق وابستگانی دست به تحریف می زنند، دنبال می شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با بیان اینکه یک فرد مومن و انقلابی باید قوی باشد و جامعه را از آلودگی ها پاک کند و این یک تکلیف همگانی است که با امر به معروف و نهی از منکر جامعه را بیدار کرد، اضافه کرد:‌ فتنه هایی اتفاق می افتد و کسانی در لباس مقدس دین،بر علیه دین حرف می زنند، آیا باید در مقابل آنان سکوت کرد و بی تفاوت بود؟!

حجت الاسلام تسخیری در ادامه سخنان خود به لزوم تاب آوری و مقاومت مسلمان انقلابی در مقابل انواع بلاهای سیاسی و غیر سیاسی، فتنه ها و گناه ها تاکید کرد و افزود:‌ این تکلیف فقط فردی نیست بلکه وظیفه انسان در برابر خود و دیگران است .

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا در بخش دوم سخنان خود به تشریح و تفسیر آیه ۲۰۰ سوره آل عمران، پرداخت و گفت: خدای متعال در این آیه چهار تکلیف و وظیفه را بر عهده مسلمان انقلابی قرار داده است.

حجت الاسلام تسخیری با بیان این مطلب که مومنین فقط به کسانی که اهل نماز ، روزه ، زکات ،خمس و حج و امثال اینها خطاب نمی شوند افزود: یک انسان مسلمان وقتی اسلام آورد، علاوه بر انجام واجبات و تکالیف، وظایف دیگری هم برعهده دارد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با تصریح بر اینکه تعبیربنده از این کلام ( ایها الذین آمنو) در آیه ۲۰۰ سوره آل عمران،خطاب خدای متعال به مسلمانان انقلابی است، ادامه داد:‌ مومنین با این ویژگی جهادگر، ایثارگر،انفاق گر جان و مال هستند. کسانی که با جان و مال شان با خدا معامله کرده و برای حفظ و حراست از اسلام از جان و مال شان می گذرند.

حجت الاسلام تسخیری خاطرنشان کرد:‌برخی ها بی تفاوت هستند و می گویند ما مسلمانی خود را داشته باشیم نماز خود را بخوانیم اما کاری به حکومت یا کسی که در راس حکومت قرار می گیرد ولو اینکه اسلام را هم قبول نداشته باشد،نداریم.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با اشاره به اینکه خدای متعال برای اهل ایمان چهار وظیفه را تعریف کرده است، اضافه کرد:‌چهار تکلیفی که خدای متعال برعهده مسلمان انقلابی قرار داد ، تکلیف سیاسی،فردی،اجتماعی و تقوا در حوزه فردی است.
به گفته مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا اولین امر خدای متعال به مسلمان انقلابی، صبر است لذا انسان باید هم خود صبور باشد و هم جامعه را به صبر دعوت کند.

او درهمین رابطه توضیح میدهد: خدای متعال می گوید ای مومنین صبر پیشه کنید و اهل صبر باشید.این صبر یا در مقابل گناه است و یا در مقابل بلاها. انسانی که در مقابل گناه صبر می کند خدای متعال درب حکمت را روی آن باز می کند. و نیز اینکه انسان در مقابل مصائب ،مشکلات و بلا بتواند صبر کند.

حجت الاسلام تسخیری با بیان اینکه در قران کریم آمده است که انسان توسط مال و فرزندان مورد فتنه و ابتلا قرار می گیرد، گفت:خیلی ها از طریق فرزندانشان دچار فتنه شده و عاقبت بخیر نشدند برای نمونه زبیر با آن شاخصه های مهم که پیامبر(ص) به او لقب سیف الاسلام داده است درمقابل امیرالمومنین علی(علیه السلام) قرار گرفت که حضرت امیرمومنان( علیه السلام) فرمودند؛زبیر تا زمانی زبیر بود تا اینکه فرزندش عبدالله بزرگ شده و او را درمقابل مولا قرار داد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با اشاره به اینکه شخصیت های دیگری هم بودند که تحت تاثیر فرزندان خود قرار نگرفتند، افزود:مقداد یک شخصیت برجسته ای بود که پیامبرخدا درباره او می فرمایند، که خدای متعال به من امر کرد که من چهار نفر را دوست داشته باشیم که یکی از آن چهار نفر مقداد است.لذا همین مقداد فرزندی به نام عبدالله دارد که بعد از ارتحال پیامبر(ص) و ماجرای بعد از آن تا به دوران حکومت حضرت امیر مومنان علی( علیه السلام) در صف جنگ جمل همراه با زبیری ها قرار می گیرد و در آن جنگ هم کشته می شود.

حجت الاسلام در ادامه سخنان خود با اشاره به امر خدای متعال برای مرزبانی از اسلام و انقلاب گفت:‌مرزبانی ابعاد مختلفی دارد ومرزبانی آبی، خاکی،هوایی و زمینی است که وظیفه داریم از مرزهای خود دفاع کنیم. لذا ما نشان دادیم برای دفاع از مرزهای آبی حتی کاری کردیم تفنگداران دریایی آمریکایی ها از ترس سربازان اسلام، لباس خود را خیس کردند دستهای آنان در مقابل برادران پاسدار به نشانه تسلیم بالا برده شد . کشتی انگلیسی را توقیف کرده و با اقتدار در مقابلشان ایستادیم . در مرزهای هوایی هم پیشرفته ترین هواپیمایی جاسوسی آمریکا را مورد هدف قرار دادیم و با این کار دنیا را متوجه خود کردیم که اگر ایران اسلامی مورد تجاوز قرار بگیرد با شدت با آنها برخورد خواهد شد. در ماجرای شهادت سردار سلیمانی عزیز هم که به عنوان مهمان در کشور عراق بود، در همان کشور، سیلی محکمی به آمریکا زدیم و همچنان انتقام اصلی مانده است و همه این نمونه ها از اقتدار و قدرت انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام تسخیری با اشاره به اینکه استان مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید برای اسلام اهدا کرد تا اسلام را احیا و زنده کند، یادآور شد:‌امام خمینی(ره) با تاسی از قیام عاشورایی امام حسین(علیه السلام) که در روزعاشورا گفتند “علی الاسلام السلام”، فریاد برآوردند که ای علمای اسلام به داد اسلام برسید.به برکت قیام امام و به برکت رهبری داهیانه رهبر فرزانه انقلاب این انقلاب در دنیا می درخشد، لذا انقلاب ما انفجار نور بود که البته این نور مختص جمهوری اسلامی نیست لذا امروزه اسلام انقلابی به یک اسلام انقلابی بین المللی تبدیل شده است و ملت های مسلمان خفته را در مقابل اسلام آمریکایی بیدار کرده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا در ادامه با بیان اینکه دشمن در کمین انقلاب ما است ، اضافه کرد: دشمن عواملی برای خود انتخاب می کند.عواملی که به اصل اسلام معترض بشوند. اصلی که امام راحل فرمودند،انقلاب اسلامی همان انقلاب نبوی است و نظام اسلامی استمرار حرکت انبیاء الهی است و عده ای به پیروی از دسیسه های غرب، در فتنه ها به اصل نظام اسلامی حمله کردند.

حجت الاسلام تسخیری در سخنان پایانی خود به آخرین تکلیف که تقوای الهی است، توصیه کرد وافزود:‌ رهبر فرزانه انقلاب بر اساس همین تکلیف در بیانات اخیرشان فرمودند که انتقاد بکنید اما هیچ کسی حق توهین ندارد چرا که توهین حرام است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا رستگاری مومنان را در بی تفاوت نبودن، درد جامعه و دین داشتن دانست و یادآور شد:‌خیلی از انتقادات از لسان مقام معظم رهبری نسبت به دولت ها گفته شده است، و این یعنی تقوا داشتن، لذا تقوا انسان را حفظ کرده و از گردنه های سخت عبور می دهد.