مازیار میر، مرد بزرگ عرصه مذاکره و زبان بدن در گفت وگو با خبرنگار آژانس خبری رفاه اجتماعی ایران اظهارداشت: از قدیم تا به امروز مذاکره و زبان بدن یک اصلی است که بسیار می‌تواند به بهبود روابط افراد کمک کند و موثر واقع گردد. در باب مثال باید بگویم که شخص سوهارتو و تقابلی که با ریاست بانک جهانی پیدا کرد و منتهی  به این شد که قرارداد را به خاطر زبان بدن غلط ریاست بانک جهانی پاره کند یکی از بزرگترین مثال‌هایی است که در کلاس‌ها می‌زنم یا در دوران خلبانی وقتی من آموزش می‌دیدم خیلی روی شاکله ما تاکید می‌شد و بعدها متوجه شدم در جلسات یکی از رموز موفقیت ما در مذاکره و اخلاق حرفه ای است.

وی ادامه داد: البته این مطلب را هم تاکید کنم که اگر ما اصول و فنون مذاکره را به خوبی بلد باشیم اما شیوه ارائه و بیان و کلام نافذی نداشته باشیم باز از شانس کمی برخوردار می‌شویم و این عاملی شد تا من پکیجی از این رفتارها را به خوبی بیاموزم و مقالات و کتاب‌هایی را تالیف کنم. جمله همیشگی من در این خصوص این است که : هیچ چیز هیچکس هیچ رفتار گفتار و حتی پنداری شاید آنگونه که به نظر می رسد نباشد 

نویسنده کتاب استادی در مذاکره به آموزش متفاوت خود اشاره کرد و گفت: من برای اولین بار در ایران آمده ام از دانشگاه‌های برتر آمریکایی و اروپایی الگوبرداری کردم و هشتگ آموزش بدون پاورپوینت را ارائه داده ام تا بتوانم از خشک و سطحی و کلیشه ای بودن آموزش پیشگیری کنم و به شخصه کلاس‌هایی با محوریت ارائه نظرات دوطرفه، خطی رو به بالا و فرصت برای پرسش و پاسخ و استفاده از تکنیک‌های گیمیفیکیشن و نمایش فیلم رواج دهم که منتج به آموزش در سطح بالاتر و البته بدون پاورپوینت گردد.

این مربی کارآفرینی از دانشگاه تهران تصریح کرد: تجربیات شخصی خودم و بزرگان به همراه منابع معتبر علمی در دستور کار قرار داده شده است و در ابتدای کلاس به مبحث تفکر و بعد به مباحث، اصول و فنون مذاکره، زبان بدن، اخلاق حرفه ای و تکنیک‌های  بازاریابی و فروش و غیره می‌پردازم.

مازیار میر سیستم تفکر را سیستم قوی و بنیادی برشمرد و خاطرنشان کرد: همیشه ابتدا به مدیران و کارشناسان و…  ابتدا تفکر را می‌آموزم و با اطمینان می گویم یکی از نقاط ضعف امروز در سیستم آموزشی ضعف بنیادی در آموزش تفکر است و این نیازمند ان است که ما در نظام آموزشی به این معضل بزرگ نگاه ویژه داشته باشیم. همچنین معرفی منابع قوی و غنی  و تکنیکهای راهبردی برای مطالعه با تفکرسیستمی و تحلیلی برای من از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.