به گزارش رفاه عمومی از چالوس ، حجت‌الاسلام و المسلمین اکبری امروز با بیان اینکه مشکل زباله یکی از چالش‌های اساسی در استان است و رفع این مشکل عزم و اراده همگانی را می‌طلبد، اظهار کرد: توقف دفن زباله شهرستان چالوس در روستای پلم کتی به علت آلایندگی زیست محیطی برای مردم منطقه و ورود شیرابه‌ها به جنگل و رودخانه‌ها صادر شد.

وی افزود: برگزاری نشست‌های تخصصی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در خصوص مشکلات مردمی و زیست محیطی می‌تواند کمک شایانی برای استان داشته باشد.

رئیس دستگاه قضا مازندران ، تصریح کرد: مقرر شد زباله شهرستان چالوس با نظارت دادستان مرکز استان، هماهنگی استانداری و فرمانداری‌های دو شهر مجاورهیچ زباله‌ای در جنگل و مکان بکر طبیعی روستای پلم کتی شهرستان چالوس دفن نشود.

این مسئول با اشاره به اینکه مشکل زباله چالوس باید با همت، چاره اندیشی و حرکت برنامه ریزی شده مدیران شهرستان حل شود، افزود: اگر برای حل این مشکل تلاش نشود قطعاً در سطح کلان نیز اتفاق مثبتی رخ نخواهد داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین اکبری با مدیران اتمام حجت کرد و گفت: دادستان مرکز استان بر اجرای این موضوع نظارت خواهد داشت اگر مسئولان مربوطه دراین خصوص تخلفی داشته باشند با سرعت و قاطعیت برخورد می‌شود.

وی با تاکید براینکه مدیران باید با تعامل سازنده همکاری خوبی داشته باشند تا معضل زباله در مازندران به طور کامل حل شود، اظهار کرد: مدیران و مسئولان دو شهرستان نوشهر و چالوس با جدیت در راستای رفع مشکل زباله شهر خود اقدام و طبق دستورالعمل شورای حفظ حقوق بیت‌المال اقدام نمایند./ایسنا