حجت الاسلام محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در استان مازندران مراسم گرامیداشت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار در دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن گرامیداشت ولادت حضرت زینب(س)و روز پرستار از خانواده شهدای سلامت با بیان اینکه  نمکی و تیم های دانشگاهی شان در بحران کرونا جانانه ایستادند، اظهارداشت: از خدمات و زحمات دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل که یکسال با تمام وجود و امکانات به میدان آمدند و با این بیماری مبارزه جدی کردند و برای این بیماری که چندان شناخته شده نبود به میدان آمدند.
وی افزود: از تلاش های موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران که در ستاد مقابله با کرونا حرف اول را می زنند و محور تصمیم گیری است و دکتر جلالی صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه اکثریت قاطع مردم توصیه های بهداشتی را جدی گرفتند، ادامه داد: ما در مقابل سایر کشورها کمترین استفاده از قوه قهریه و محدودیت های قانونی را داشتیم و بیشتر با خواهش از مردم جامعه این توصیه ها را جدی گرفتند.
نماینده ولی فقیه در استان مازندران با بیان اینکه اگر سختی معیشت نبود صد درصد مردم رعایت می کردند، گفت: علیرغم مشکلات اقتصادی باز هم چیزی بهتر از جان نیست و خدای ناکرده فردی بیمار شود تمام زندگی خود را برای مداوا می دهد.
وی با تاکید بر اینکه ۵۰ درصد شیوع مربوط به دورهم نشینی ها است، افزود: امیدواریم این دور همی ها را در شب یلدا نداشته باشیم و ان شاالله شب یلدا دیگری را شاهد باشیم.
حجت الاسلام لائینی با بیان اینکه مسئولین ، دولت و به ویژه وزارت بهداشت زحمت کشیدند و جانانه‌ای این مسیر ایستادند، ادامه داد: باید قدر پرستاران را بدانیم و توصیه ما این است که به طور جدی به مشکلات و حق و و حقوق جامعه پرستاری فداکار، توجه کنیم .
نماینده ولی فقیه در استان مازندران با بیان اینکه خداوند در حوزه دفاعی و نظامی هم مردم را به دو دسته تقسیم می کند، گفت: در حوزه دفاعی سلامت نیز افرادی که مسوولیت پذیر بودند،  افرادی که کم کاری کردند با هم مساوی نباشند و زحمات آن ها دیده و به آن رسیدگی شود.
وی افزود: اگر زمینه ای برای جذب افرادی که داوطلبانه آمدند وجود دارد انجام شود.

سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن گرامیداشت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، گفت: با شیوع ویروس کرونا بسیاری از داروها و اقدامات درمانی که برای این بیماری به کار برده شد اما نتوانست در درمان این بیماری موفق باشد ولی در طی همین مدت تاثیر گذاری خدمات پرستاری نشان داده شد.
وی افزود: با مراقبت دلسوزانه پرستاران از بیماران کرونایی و انرژی که به بیماران می داد، در حالی که بدن رنجور بیمار برای زنده ماندن با بیماری مبارزه می کرد، اهمیت کار پرستاری برای جامعه نشان داده شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: بررسی ها در چندماه گذشته نشان داده که در بیمارستان هایی که کادرهای پرستاری برجسته داشتند میزان مرگ و میر نسبت به جاهای دیگر متفاوت بوده که نشان دهنده تاثیر این رشته است.

موسوی با بیان اینکه پرستاری یک حوزه تخصصی است، افزود: برخی تصور می کنند که یک مراقبت ساده است درحالی که یک حوزه تخصصی که تا مقطع دکتری امکان تحصیل وجود دارد.

وی به اخلاق و فداکاری پرستاران اشاره کرد و گفت: هر رشته مزایا و معایبی دارد ولی قرار گرفتن در این موقعیت هر لحظه خدمت رسانی جان شما را به خطر برساند فداکاری این حوزه را نشان می دهد.
موسوی افزود: کار پرستاری کاری طاقت فرسا است و پرستاران با خدمات صادقانه خود، جان هزاران نفر را نجات دادند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اینکه جامعه باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، ادامه داد: آدم ها نیاز به جمع شدند دارند ولی الان شرایط ویژه ای است و هر نوع دورهمی زحمت کادر بهداشت و درمانی را زیاد می کند و جان خیلی از عزیزان را به خطر می اندازد.