به گزارش سایت رفاه عمومی ، دکتر صفریان مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران ضمن با اهمیت خواندن حضور عالی ترین مقام دستگاه قضا در مجموعه چوب و کاغذ مازندران در سال جهش تولید ، تحقق منویات مقام معظم رهبری را از اصلی ترین اصول کاری خود دانست و خاطر نشان ساخت دستگاه های اجرایی استان تمام تلاش خود را جهت حفظ این سرمایه استان معطوف داشته لذا مشکلات این مجموعه بعضا فراتر از استان میباشد و نیاز به حمایت همه جانبه دارد  .

مدیر عامل چوب و کاغذ مازندران بر توسعه زراعت چوب بعنوان سیاستی پایدار تاکید کرد و گفت : زراعت چوب هم اقدامی هم راستا با صیانت از منابع طبیعی است و هم زمینه موفقیت در آینده را برای شرکت فراهم میسازد

دکتر صفریان به جایگاه محوری دستگاه قضا در برخورد جدی با پدیده قاچاق چوب اشاره و خاطر نشان کرد: موضوعاتی چون منابع طبیعی فرا گیر هستند و همه دستگاهها باید در کنار هم به فرهنگسازی در این بخش کمک کنند.

مدیر عامل شرکت چوب و کاغذ مازندران اخذ تسهیلات بانکی و تلاش در خروج از بحران نقدینگی را در شرایط کنونی بسیار با اهمیت خواند و از سازمان جنگلها خواست تا نسبت به پرداخت بدهی خود به این شرکت اقدامات عاجل بعمل آورد.

در ادامه این بازدید حضرت آیت الله رئیسی ریاست قوه قضاییه ضمن با اهمیت خواندن ضرورت صیانت از منابع طبیعی و عرصه های جنگلی گفت: همه باید دست در دست هم دهیم تا این ثروت را که از مصادیق انفال است بدون دخل و تصرف به نسل های بعدی تحویل نماییم.

ریاست دستگاه قضا حمایت خود را از تولیدات داخل اعلام و خاطر نشان کرد : ضروری است در راستای تاکید به منویات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید شرایط تکیه بر اصول اقتصاد مقاومتی و تمرکز بر تولید و اشتغال و حمایت از واحد های داخلی را سرلوحه کار خود قرار داده تا هم مانع خروج ارز از کشور شویم و هم ضمن حفظ اشتغال موجب شکوفائی صنعت استان گردیم  .

حضرت آیت الله رئیسی گفت : این قابل قبول نیست که پنجاه درصد توانمندی این کارخانه و یک خط آن  به فعالیت مشغول باشد .

ایشان خواستار تشکیل کارگروهی متشکل از استانداری مازندران ، سازمان بازرسی ، مدیر کل دادگستری و مجموعه چوب و کاغذ مازندران شد تا نسبت به رفع مشکلات عدیده این شرکت از جمله نقدینگی ، تامین چوب صنوبر از گیلان و خارج نمودن چوب های شکسته و باد افتاده در طرح تنفس جنگل و نهایتا تامین مواد اولیه برای تولید کاغذ فراهم گردد .

رئیس دستگاه قضا از وزارتخانه های آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا ضمن حمایت از این مجموعه شرایط را برای استفاده حداکثری از پتانسیل موجود در این شرکت که با سرمایه ای بالغ بر ۶۰۰ میلیون دلار و توانائی تامین کتوب و دفاتر درسی و بخشی از روزنامه کشور احداث گردیده ، فراهم سازند .

رییس قوه قضائیه کشور توانمندی این شرکت را در تامین کاغذ روزنامه و تحریر کشور ارزشمند دانست و خاطر نشان ساخت : باید کاری کرد تا  ۳۰ درصد از نیاز کشور از طریق این شرکت تامین گردد .

در ادامه این بازدید استاندار مازندران نیز با تاکید بر اهمیت فعالیت شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران در کشور ، خواستار حمایت  از این بنگاه اقتصادی شد .

در انتهای این مراسم نماز جماعت به امامت حضرت آیت الله محمدی لائینی ، نماینده ولی فقیه در استان مازندران اقامه شد .