محمد مدانلو روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار آژانس خبری رفاه اجتماعی با بیان اینکه بخش مرکزی جویبار دارای ۴۱روستا با ۲۲هزار نفر جمعیت می باشد ،افزود :۳۷ دهیاری در بخش مرکزی شهرستان جویبار در حال فعالیت هستند.وی یکی از مهم ترین دغدغه های این بخش را تامین امنیت اعلام کرد و گفت :حدود چهار سال گذشته در ۱۰ روستا ۷۰ دوربین مدار بسته برای امنیت روستائیان نصب شده که تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا این تعداد به ۱۵ روستا برسد.
بخشدار مرکزی جویبار از احداث پارک بوستان در هشت روستای این بخش خبر داد و گفت: یک پارک بوستان در فضایی به مساحت یک هزار و ۶۰۰ متر مربع و با هزینه ایی بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان در روستای چهار طاق بن به زودی به بهره برداری می رسد.
مدانلو با بیان اینکه طرح هادی از مهمترین الویت ها در روستاهای بخش مرکزی است،افزود :در طی ۶ سال گذشته آسفالت ۲۵ کیلومتر در برخی از روستاهای این بخش انجام و طرح هادی در پنج روستا نیز درحال پیگیری می باشد.
وی افزود: در این طرح با احداث ۳۰ کیلومتر کانال خاکی و انتقال آب سد مرحوم صالحی مازندرانی ،بیش از ۷۰۰ هکتار اراضی شالیزاری سطح بخش مرکزی ازخطر خشکسالی طی ۲ سال گذشته نجات یافتند.
بخشدار مرکزی جویبار با بیان اینکه طی سالهای ۹۴ و ۹۵ بیش از هزار هکتار اراضی شالیزاری شهرستان مواجه با خشکسالی بوده و اکثر کشاورزان زمین نشا شده خود را به دلیل کم آبی رها کردند و دچار خسارت شدند،گفت: اما در یک اقدام پیشگیرانه و با همت مسئولین محلی بویژه شوراهای اسلامی و کشاورزان و حمایت بخشداری، فرمانداری و آب منطقه ای بیش از ۷۰۰ هکتار سطح زیر کشت منطقه افزایش یافته است.
مدانلو ساخت و ساز غیر مجاز در روستاهای بخش مرکزی را یکی از دغدغه های مهم مسئولین اعلام کرد و گفت : امسال با بازدید های به عمل آمده در حوزه ساخت و ساز غیر مجاز ۱۵پرونده به مراجع قضایی ارسال شد.
بخشدار مرکزی جویبار در پایان از افتتاح پارک بوستان در چهار طاق بن ، پایش تصویری و طرح هادی در برخی از روستاهای این بخش در هفته دولت خبر داد.