به گزارش سایت رفاه عمومی ، احمد حسین زادگان ظهر چهارشنبه در جلسه شورای گفتگو با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری؛ حکیمانه، ابعاد شعار سال را در بیانات نوروزی بیان فرمودند، افزود: بر آن هستیم تا برنامه مشخصی که سال گذشته با تعیین و هدف گذاری اولویت‌ها منجر به دستاوردهایی نظیر راه اندازی واحدهای راکد تولیدی، حوزه کشاورزی خصوصاً زراعت چوب و کشت و صنعت، افزایش صادرات و صنعت شده را دنبال کنیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه بخش‌هایی که سال گذشته خوب کار شده است باید حفظ و تقویت شود، تصریح کرد: در بخش‌هایی هم که نیاز به بازنگری دارد، مصادیق آن برای پیگیری تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه در جریان رفع موانع تولید و پشتیبانی از آن همه دارای رسالت هستیم و در یک سنگر قرار داریم، گفت: در این راستا؛ برخی مشکلات و موانع مرتبط با امور کلان و ملی است که باید منعکس و پیگیری شود، اما برای تحقق شعار سال و افزایش تولید باید صنایع و واحدهای تولیدی نیز به طور مشخص و مجزا، مصادیق موانع و زمینه‌های اعتلای آن حوزه را شناسایی و اعلام کنند.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی غالباً خوب عمل شده است، افزود: در حوزه تسهیل امور تولید نیز بسیار ورود کردیم و با مصوبات این ستاد از تولید و صنعت؛ مانع زدایی کردیم، اما انتظار ما به دلیل ظرفیت‌های خالی و مزیت‌های استان بیشتر است.

حسین زادگان با بیان اینکه به طور مثال؛ آسیبی که به دلیل بحران کرونا به بخش گردشگری وارد شد بسیار زیاد و اثرگذار بود، گفت: باید مشکلات این بخش و دیگر بخش‌های آسیب دیده برای پشتیبانی و مانع زدایی مشخص شود.

رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان، با بیان اینکه در جریان خروج واحدهای تملیک شده از تملک بانک‌ها به صورت مصداقی توفیق داشتیم، افزود: مسائل و مشکلات و زمینه‌های نقش آفرینی بخش‌های اثرگذار که می‌توانند در مسیر شکوفایی اقتصاد استان نقش ایفا، مصداقی تعیین شود.

منبع خبر : مهر