به گزارش مرکز آژانس خبری رفاه اجتماعی؛ درحاشیه این مراسم مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مازندران با بیان اینکه در هفته دولت ۱۱ پروژه افتتاح و عملیات آبرسانی آن انجام خواهد شد، گفت: ۴ پروژه با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
مجید عبداللهی با اشاره به اینکه حدود ۷ پروژه، عملیات اجرایی آن آغاز شده است، افزود: اعتبار این طرح ها ۳۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است.
وی با بیان اینکه در هفته دولت حفر و تجهیز دو حلقه چاه با آبدهی ۷۵ لیتر در ثانیه، احداث سه باب مخزن بتنی به حجم چهار هزار متر مکعب و اجرای خط انتقال آب به طول ۳۵ هزار و ۸۰۰ متر افتتاح شده است، اظهار داشت: اجرای شبکه توزیع آب بطول ۲۴ هزار متر، احداث ۴ واحد ایستگاه پمپاژ و نصب و راه اندازی یک دستگاه دیزل ژنراتور از دیگر پروژه های افتتاحیه این شرکت در هفته دولت بوده است.
عبداللهی اعتبار هزینه شده این طرح‌ها را ۲۴۹ میلیارد و ۲۶۷ میلیون ریال و جمعیت برخوردار را ۸ هزار و ۶۰۰ خانوار بیان کرد.
وی در ادامه با اعلام اینکه احداث ۱۱ باب مخزن بتنی به حجم ۲هزار و ۸۰ متر مکعب، حفر و تجهیز دو حلقه چاه با آبدهی ۲۵ لیتر در ثانیه و احداث و اصلاح خط انتقال و شبکه توزیع به طول ۴۵ هزار و ۱۰۰ متر از جمله طرح هایی بوده که در این هفته عملیات کلنگ زنی آن انجام شده است، خاطرنشان کرد: کلنگ احداث ۸ واحد ایستگاه پمپاژ و احداث دو دهنه آبگیر و بهسازی چشمه و رودخانه با آبدهی ۳۸ لیتر در ثانیه به زمین زده شد.
وی جمعیت برخوردار از این طرح‌ها را ۳۸ هزار و ۱۷۰ خانوار و اعتبار پیش بینی شده آن را ۳۴۷ میلیارد ریال عنوان کرد.

در ادامه مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان جویبار با اعلام اینکه افتتاح و بهره برداری از پروژه آبرسانی شهر کوهی خیل از سال ۹۸ آغاز شده است، گفت: کل اعتبار اجرایی این طرح ۵۵ میلیارد ریال بوده است.
پیمان ابراهیمی با اشاره به اینکه سالهاست که شهر کوهی خیل درگیر مشکل کم آبی بوده است، اظهار داشت: با اجرای این طرح افزایش تامین دبی و آبرسانی به شهر کوهی خیل انجام خواهد شد.
وی جمعیت برخوردار از این طرح ها را سه هزار خانوار بیان کرد و افزود: لوله گذاری به قطر ۲۵۰ میلیمتر پلی اتیلن و به طول ۹ کیلومتر انجام شده است و محل تامین اعتبار از حوزه عمرانی و داخلی بوده است.