به گزارش  آژانس رفاه عمومی به نقل از خبرنگار ایلنا، حسن حسینی در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن و تجلیل از تولیدکنندگان نمونه خراسان رضوی، اظهار داشت: مشکلات حوزه صنعت، معدن و تجارت بسیار زیاد است و هر کار که می‌کنیم گشایشی ایجاد نمی‌شود، هر اقدام و تلاشی که به ذهن‌مان رسیده صورت داده‌ایم تا مشکل فعالا حوزه صنعت برطرف شود، اما قطعاً به تنهایی جوابگو نیست و نیازمند حمایت ویژه مسئولان هستیم.

وی افزود: نواسانات نرخ ارز چالش بزرگ فعالان عرصه تولید و صنعت بوده و اقتصادمان با شرایط نامطلوبی همراه است و هیچ همخوانی‌ای با نرخ ارز ندارد، به‌طور مثال دلار ۷ هزار تومان به ۲۶ هزار تومان رسیده و رئیس کل بانک مر‌کزی در شرایطی که ارزش پول ملی ۳۵۰۰ برابر کاهش یافته است وعده رساندن دلار به ۱۲ هزار تومان را داده است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه در راس هر مجموعه موفق یک مدیر خوب و با برنامه قرار دارد، خاطرنشان کرد: متاسفانه وزارت صنعت، معدن و تجارت ۵ ماه است که بدون وزیر است، در شرایط کنونی روستا بدون کدخدا نمی‌تواند باشد، چه رسد وزارتخانه بدون وزیر و این موضوع فقط و فقط کوتاهی مسئولان بوده و ربطی به تحریم و کرونا ندارد.

حسینی با تاکید بر اینکه وعده و وعید بسیار شنیدیم، اما در عمل هیچ چیزی ندیدیم و انجام دادن کار بزرگ با دست خالی امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد: مقوله تولید در سال‌های اخیر مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و در سال‌های اخیر انتخاب نام‌ها گویای این مهم است، اما مسئولان حوزه صنعت چه کار کردند؟

وی تاکید کرد: ستاد تسهیل داریم اما کار خاصی انجام نشده و درخواست ما راه‌اندازی ستاد رفع بحران‌های اقتصادی و موانع تولید است.

حسینی ضمن اشاره با نقش پررنگ استان در حوزه اشتغال، بیان کرد: در سال‌ گذشته ۴۳۰ هزار اشتغال در کشور ایجاد شد که از این میزان ۵۸ هزار آن و معادل ۱۳.۶ درصد مجموع اشتغال‌های ایجاد شده در خراسان رضوی بوده، آن هم با وجود شرایط سخت تحریمی، اما در سوی مقابل اختیارات محدود مدیران استانی مانع پیشرفت شده و بسیار تاسف‌بار است که به توان نیروی درون‌استانی توجه نمی‌شود و نگاه‌ها فقط به تهران اس