به گزارش آژانس رفاه عمومی به نقل از خبرنگار مهر، در ادامه رقابت های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا که به میزبانی قطر برگزار می شود، شامگاه یکشنبه تیم فوتبال استقلال به مصاف تیم الشرطه عراق رفت که این دیدار با تساوی یک به یک خاتمه یافت.

استقلال در شرایطی به مصاف تیم الشرطه رفت که به دلیل انصراف تیم الوحده امارات از مسابقات دو دیدار رفت و برگشت برابر این تیم را برگزار نکرد. شاگردان مجید نامجومطلق برای صعود به مرحله بعد نیاز به پیروزی در این دیدار داشتند و در صورت شکست از دور مسابقات کنار خواهند رفت.

تیم عراقی که برای این دیدار انگیزه زیادی داشت در نیمه اول برتر از استقلال ظاهر شد و موقعیت های زیادی را روی دروازه تیم ایرانی ایجاد کرد.

سبزپوشان عراقی در نیمه اول موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتند که در دقیقه ۲۶ یکی از این موقعیت ها را توسط مزین فیاض به گل برتری تبدیل کردند.

در ادامه استقلال بر تعداد حملاتش افزود تا بتواند گل خورده را جبران کند اما این تیم پس از رسیدن به پشت محوطه جریمه حریف برنامه خاصی برای رسیدن به دروازه و باز کردن آن را نداشت تا نیمه اول را با شکست پشت سر بگذارد.

در نیمه دوم استقلال شرایط به مراتب بهتری داشت و توانست گل خورده را جبران کند.

مجید نامجومطلق برای نیمه دومش اقدام به چند تعویض کرد که مهمترین و تاثیرگذارترینش حضور علی کریمی و ارسلان مطهری در زمین بود که سهم زیادی در تحول استقلال داشتند و این تیم توانست یک نیمه برتر از حریف عراقی خود باشد.

استقلال در نیمه دوم موقعیت های زیادی برای گلزنی داشت اما تنها یک بار در دقیقه ۶۸ توسط ارسلان مطهری به گل رسید.

آبی پوشان برای صعود از این مرحله نیاز به پیروزی داشتند اما هر چه حمله کردند نتوانستند دروازه حریف را برای بار دوم باز کنند و درنهایت به تساوی رسیدند تا تکلیف صعود به دیدار آخر برابر الاهلی عربستان کشیده شود.