به گزارش آژانس رفاه عمومی به نقل از خبرنگار ورزشی ایلنا، پرسپولیس تنها نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیاست که توانست با عبور از السد قطر به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده و در انتظار معرفی حریفش در این دوره از رقابت‌ها و برای رسیدن به نیمه نهایی است.

مراسم قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی روز دوشنبه ساعت ۱۱ به وقت ایران برگزار خواهد شد و تیم‌ها حریف خود را در این مرحله از رقابت‌ها خواهند شناخت.

با توجه به تفکیک تیم‌های غرب و شرق آسیا سه تیم احتمال رویارویی با پرسپولیس را در این مرحله از رقابت‌ها دارند که الاهلی عربستان، پاختاکور ازبکستان و النصر عربستان هستند و به معرفی این سه تیم می‌پردازیم:

 

الاهلی عربستان

61742171

الاهلی در مرحله گروهی در گروه A و در کنار استقلال تهران، الشرطه عراق و الوحده امارات قرار داشت که الوحده به دلیل درگیری ویروس کرونا کنار کشید و در مجموع یک رقابت ۳ نفره به عنوان سرگروه راهی دور بعد شد. دو دیدار الاهلی مقابل استقلال با برتری این تیم با نتیجه ۲-۱ در دور رفت و برد استقلال با نتیجه ۳-۰ در دور برگشت همراه بود. الاهلی در مرحله یک هشتم با تیم شباب الاهلی به تساوی یک – یک در وقت قانونی رضایت داد و ۴-۳ در ضربات پنالتی به پیروزی رسید و راهی این مرحله شد و می‌تواند حریف سرسختی برای پرسپولیس باشد.

 

پاختاکور ازبکستان

photo_2020-09-27_00-02-03

تیم قدرتمند ازبکستانی در مرحله گروهی با شهرخودرو، شباب الاهلی و الهلال عربستان همگروه بود که تیم عربستانی هم به دلیل درگیری به ویروس کرونا کنار رفت و اینجا هم یک رقابت بین ۳ تیم را شاهد بودیم. پاختاکور به عنوان تیم سرگروه راهی دور بعد شد و در مرحله یک هشتم نهایی به استقلال تهران برخورد کرد و همانطور که دیدید با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید و به جمع ۸ تیم پایانی رسید. حذف استقلال به دست پاختاکور روی احتمال دربی جذاب آسیایی خط قرمز کشید.

 

النصر عربستان

01528459

همگروهی سپاهان در گروه D رقابت‌ها بود که به عنوان تیم اول گروه راهی دور حذفی و مرحله یک هشتم نهایی شد. النصر دو برتری مشابه با نتیجه ۲-۰ برابر سپاهان رقم زد و ۶ امتیازی که نماینده ایران به این تیم داد نقش بسزایی در صعود و سرگروهی آنها داشت. آنها به مصاف تیم هموطن خود یعنی التعاون قرار گرفتند و با نتیجه یک بر صفر از این مرحله عبور کرده و به جمع ۸ تیم پایانی راه یافتند و حریف بالقوه پرسپولیس در این گروه هستند.