به گزارش آژانس رفاه عمومی از ساری، سرهنگ علی ابراهیمی گتابی امروز در گفت و گو با خبرنگاران ضمن تسلیت ایام عزاداری رحلت شهادت گونه پیامبر اسلام و همچنین سالروز شهادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (علیه السلام) و شهادت  امام رئوف حضرت علی بن الموسی الرضا (علیه السلام)، با اشاره به همزمانی این ایام به بازگشت پیکرمطهر شهیدان مدافع حرم کربلای خان طومان، گفت:‌شهدای مدافع حرم نشان دادند برای دفاع از حرم آل الله و دفاع از حریم پیامبر اعظم (ص) زمان و مکان نمی‌شناسند و در صحنه حاضرند.

وی با بیان این مطلب که شهدا همیشه به هنگام و به موقع عمل می‌کنند، افزود: روزی شهدای مدافع حرم برای دفاع ازحریم فرزندان رسول خدا فراتر از مرز‌های جغرافیایی عازم میدان جنگ سخت شدند و امروز هم با بازگشت پیکرشان دوباره برای دفاع از حریم انقلاب و ولایت به میدان جنگ نرم با دشمن آمدند.

مسئول معاونت روابط عمومی سپاه کربلا با تصریح بر اینکه شهدای مدافع حرم کربلای خان طومان نماد مقاومت و ایستادگی در جامعه هستند، اضافه کرد:‌کربلای خان طومان برای مردم ایران بویژه مردم مازندران فقط یک مکان جغرافیایی نیست، بلکه مقتل شهدای خط شکن لشکر ۲۵ کربلا بوده و خاک آنجا آغشته به خون پاک‌ترین بندگان خدا است.

سخنگوی سپاه کربلا به بازگشت پیکر مطهر پنج شهید مدافع حرم کربلای خان طومان پس از پنج سال چشم انتظاری اشاره و اضافه کرد:‌اگر به وصیت نامه تک تک این پنج شهید مدافع حرمی که امروز فضای ایران و مازندران معطر به عطر و بوی کربلا شد، نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد ولایتمدار‌ترین و بابصیرت ترین افراد زمان حاضر همین شهدای عزیز بودند که  نگذاشتند حرف امام زمانشان روی زمین بماند.

وی با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) که پنجاه سال عبادت کردید و خدا قبول کند، یک روز هم یکی از این وصیت نامه ها‌ی شهدا را بگیرید و مطالعه و تفکر کنید، تاکید کرد:‌شهدای مدافع حرم راه را به ما نشان دادند؛ لذا تنها راهی که مسیر سعادت، عزت و آزادی جامعه را رقم می‌زند همین راه شهداست مابقی راه‌ها بی راهه است.

مسئول معاونت روابط عمومی سپاه کربلا در ادامه سخنان خود با بیان این مطلب که  مدافع حرم کربلای خان طومان با شجاعت خود را در مسیر سیل تهدید‌ها قرار دادند و بر اساس عقلانیت و تفکر، در میدان ظلم ستیزی و استکبار ستیزی، مردانه ایستادگی کردند، خاطرنشان کرد:‌شهدا اهل ترس و فرار از دشمن نبودند، چرا که تاریخ گواه این مدعا است که در همین کربلای خان طومان شهدای عزیز در مقابل هجمه‌های بی امان دشمنان میدان را خالی نکردند و با ایستادگی و مقاومت  باعث ناکامی دشمن شدند.

سخنگوی سپاه کربلا با تصریح بر اینکه ما هرچه داریم از برکت خون شهداست، یادآور شد:‌شهدای مدافع حرم از معجزات انقلاب اسلامی هستند و باید قدر این شهدا را دانست.

ابراهیمی گتابی در پایان با اعلام  مکان تدفین پیکر پنج شهید مدافع  حرم کربلای خان طومان، افزود: بنا به برنامه ریزی‌های صورت گرفته زمان تشییع شهدا در روز پنج شنبه ۲۴ مهرماه  همزمان در پنج شهرستان برگزار می‌شود.

به گفته سخنگوی سپاه کربلا، شهید مدافع حرم محمود رادمهر، در گلزار شهدای ملا مجدالدین ساری، شهید مدافع حرم محمد بلباسی در گلزار شهدای بقعه متبرکه سید ملال  قائم شهر و در جوار عموی شهیدش، شهید مدافع حرم حسن رجایی فر در روستای کامیکلای بندی غربی بابل، شهید مدافع حرم رضا حاجی زاده در گلزار شهدای امام زاده ابراهیم(س) آمل و شهید مدافع حرم علی عابدینی در گلزار شهدای روستای فِرِم فریدونکنار خاکسپاری می‌شوند.

ابراهیمی گتابی در پایان خاطرنشان کرد:‌مراسم وداع تجمیعی پنج شهید مدافع کربلای خان طومانامروز سه شنبه ۲۲ مهرماه  بعد از نماز مغرب و عشاء در بوستان ولایت ساری با حضور خانواده معزز شهدا و با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.