به گزارش آژانس رفاه عمومی به نقل از ایسنا ، محمدعلی شجاعی ۲۳مهرماه در این نشست با بیان اینکه در بیست روز گذشته با برگزاری نشست های تخصصی به آنالیز قیمت ماسک در استان پرداختیم، اظهار کرد: قیمت ماسک تعیین شده توسط سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کشور ١٣٠٠ تومان می باشد که تلاش کردیم در استان با پای کار آمدن تمامی بخش ها قیمت ماسک تولیدی استان کمتر از این قیمت مصوب به دست مصرف کنندگان برسد.

شجاعی با تاکید بر اطلاع رسانی قیمت مصوب ماسک تولیدی استان در داخل و خارج از مکان های فروش ماسک، گفت: با تعیین سهمیه، واحدهای تولیدی استان باید مجموعا روزانه ١۵٠ هزار ماسک تولید کنند و در صورت نیاز به عرضه بیشتر نیز باید میزان مورد نیاز را تامین کنند.

شجاعی با تاکید بر حمایت از واحدهای تولیدی استان، میزان ظرفیت تولید ماسک روزانه استان را ۴۹۰ هزار اعلام کرد و گفت: میزان ماسک مصرفی روزانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار است که بنا بر مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان واحدهای تولیدی باید این میزان را تامین کنند و برای بازاریابی و عرضه مازاد تولید واحدهای تولیدی به آنان کمک خواهیم کرد.

شجاعی با تعیین مهلت ۴۸ ساعته برای اجرای این مصوبه در سطح استان بر نظارت بر اجرای این مصوبه تاکید کرد و افزود: تولید کننده، توزیع کننده و خرده فروشان به هیچ بهانه ای حق افزایش قیمت را ندارند این موضوع باید از سوی متولیان امر به خوبی نظارت شود.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه به علت عدم تولید بسیاری از کالاها در داخل استان، خراسان شمالی استانی گران است، افزود: با هدف رعایت بهداشت عمومی جامعه، پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی باید ماسک با قیمت مناسب در سبد خانوار مردم استان قرار بگیرد.

محمدعلی شجاعی ستاد تنظیم بازار استان را تنها مرجع افزایش قیمت ماسک عنوان کرد و گفت: اگر بنا بر تصمیم سطح ملی قیمت مصوب وزارت صمت و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، افزایش به همان نسبت قیمت ماسک در استان نیز افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه به دنبال این هستیم تولیدکننده استان بازار سایر استان ها را نیز در دست بگیرد، افزود: اگر فردی پیدا شود که بازار استان را بر هم زند و ماسک با قیمت مناسب در دست مردم قرار نگیرد این جزو مواردی است که حق نداریم آن فرد را ببخشیم.

شجاعی خطاب به معاونت اقتصادی استانداری دستور داد: طی ابلاغی به تمامی سیستم‌های دولتی در استان اعلام شود که باید خرید ماسک برای جامعه هدف خود را از واحدهای تولیدی استان داشته باشند.

شجاعی با بیان اینکه پایین بودن قیمت ماسک تولیدی استان از قیمت ماسک سایر استانها به معنای پایین بودن کیفیت نیست، افزود: ماسک تولیدی سایر استان ها به دلیل پرداخت هزینه حمل و نقل بالاتر از قیمت ماسک تولیدی استان است.